Kastamonu Amasra Arası Kaç KM

Kastamonu Amasra arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Amasra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Amasra arası kaç km? Kastamonu Amasra arası kaç saat? Kastamonu Amasra yol tarifi? Kastamonu Amasra arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Amasra İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ilinin yüzölçümü yaklaşık 13,136 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 41° 22′ 35.8500” Kuzey ve 33° 46′ 35.3892” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasra ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasra ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 178 km2dir. Amasra ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 44′ 49.2756” Kuzey ve 32° 23′ 7.9296” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Amasra Arası Kaç KM

Kastamonu Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 km’dir. Kastamonu Amasra arası mesafe havayolu ile yaklaşık 123 km’dir.

Kastamonu Amasra Arası Kaç KM

Kastamonu Amasra Arası Kaç Saat

Kastamonu Amasra arası kaç saat; Kastamonu Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Amasra arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Amasra arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 123 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Kastamonu Amasra Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Amasra arası mesafe karayolu ile yaklaşık 195 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Amasra Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Amasra arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.