İçeriğe geç

Kastamonu Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Kastamonu ilinin alan kodu ise 366 şeklindedir. Kastamonu ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

366 Nerenin Alan Kodu?

Kastamonu İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 366 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Kastamonu Telefon Kodu, Kastamonu ili

Kastamonu ilçeleri, Kastamonu ilinin alan olarak Türkiye’nin on sekizinci en büyük illidir. 1900’lü yıllarında ortasında yappılan arkeololik araştırmaların sonucunda Gölköy Enstitüsü çevresinde çakmak taşından yapılma bir alet bulunmuş, bu aletin Orta Paleolitik zamanından kalma bir alet olduğu öğrenilmişti. Üst Paleolitik döneme ait bulgular bulunmuştur. Kastamonu ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü ağırlıkla oluşturmaktadır. Sanayi son yıllarda gelişme sürecine girmiştir. Türkiye’nin orman alanları bakımında zengin bölgelerimizdendir. Ormancılık sektörü de aynı şekilde gelişme göstermektedir. Kastamonu ilinin 2020 TÜİK verisine göre 376.377 nüfusa sahip ilimizdir. Kastamonu ilinde yirmi tane ilçe bulunmaktadır.

Kastamonu ilinin yüz ölçümü 13,136 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 41° 22′ 35.8500” Kuzey ve 33° 46′ 35.3892” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kastamonu Alan Kodu
Kastamonu Alan Kodu

Kastamonu Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…