İçeriğe geç

Kaş Yol Tarifi

Antalya Kaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Kaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kaş‘a nasıl gidilir? Kaş yol tarifi? Kaş yol haritası? Kaş İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kaş İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Kaş, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2,231 km2’dir. Kaş ilçesinin rakımı ise 40 m olarak hesaplanmıştır. Kaş ilinin Kuzeyinde Elmalı, doğusunda Finike, batısında Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Kaş ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 55,574 nüfusa sahiptir.

Kaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaş‘a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Kaş’a Nasıl Gidilir? Kaş Yol Tarifi

Kaş‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kaş‘a gelebilirsiniz. Kaş karayolu ile Antalya şehir merkezine 188 km, İstanbul’a yaklaşık 896 km, Ankara’ya yaklaşık 691 km, İzmir’den ise yaklaşık 437 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.