İçeriğe geç

Kartepe Yol Tarifi

Kocaeli Kartepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Kartepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kartepe’ye nasıl gidilir? Kartepe yol tarifi? Kartepe yol haritası? Kartepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kartepe İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Kartepe, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kartepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 301 km2’dir. Kartepe ilçesinin rakımı ise 23 m olarak hesaplanmıştır. Kartepe ilçesinin Kuzeyinde İzmit, doğusunda ve Güneyinde Sakarya, batısında Başiskele ilçeleri bulunmaktadır. Kartepe ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kartepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kartepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 121.326 nüfusa sahiptir.

Kartepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kartepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kartepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kartepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kartepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kartepe’ye Nasıl Gidilir? Kartepe Yol Tarifi

Kartepe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kartepe’ye gelebilirsiniz. Kartepe karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 28 km, İstanbul’a yaklaşık 117 km, Ankara’ya yaklaşık 338 km, İzmir’den ise yaklaşık 470 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kartepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kartepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.