İçeriğe geç

Kartal Yol Tarifi

İstanbul Kartal yol tarifi; yazımızda öncelikle Kartal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kartal’a nasıl gidilir? Kartal yol tarifi? Kartal yol haritası? Kartal İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kartal İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Kartal, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Kartal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 38 km2’dir. Kartal ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Kartal ilçesinin Kuzeyinde Sancaktepe ve Sultanbeyli, doğusunda Pendik, batısında Maltepe ilçeleri bulunmaktadır. Kartal ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kartal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kartal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 470.676 nüfusa sahiptir.

Kartal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kartal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kartal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kartal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kartal’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kartal’a Nasıl Gidilir? Kartal Yol Tarifi

Kartal’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kartal’a gelebilirsiniz. Kartal karayolu ile İstanbul şehir merkezine 31.1 km, Bursa’ya yaklaşık 124 km, Ankara’ya yaklaşık 419 km, İzmir’den ise yaklaşık 449 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kartal ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kartal ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.