İçeriğe geç

Kartal Posta Kodu

Kartal Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kartal Posta Kodu Sorgulama

Kartal’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kartal ilçesi Hakkında

Kartal ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz otuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Kartal, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Kartal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 38 km2’dir. Rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Kartal ilçesinin Kuzeyinde Sancaktepe ve Sultanbeyli, doğusunda Pendik, batısında Maltepe ilçeleri bulunmaktadır. Kartal ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kartal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kartal ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 474.514 nüfusa sahiptir.

Kartal Posta Kodu
Kartal Posta Kodu