İçeriğe geç

Karşıyaka Yol Tarifi

İzmir Karşıyaka yol tarifi; yazımızda öncelikle Karşıyaka şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Karşıyaka’ya nasıl gidilir? Karşıyaka yol tarifi? Karşıyaka yol haritası? Karşıyaka İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Karşıyaka İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Karşıyaka, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Karşıyaka İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 51 km2’dir. Karşıyaka ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Karşıyaka ilçesinin Kuzeyinde Menemen, doğusunda Bornova, batısında Çiğli, Güneyinde ise Bayraklı ilçeleri bulunmaktadır. Karşıyaka ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Karşıyaka İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Karşıyaka ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 349.290 nüfusa sahiptir.

Karşıyaka İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Karşıyaka Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Karşıyaka’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Karşıyaka Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karşıyaka’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Karşıyaka’ya Nasıl Gidilir? Karşıyaka Yol Tarifi

Karşıyaka’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Karşıyaka’ya gelebilirsiniz. Karşıyaka karayolu ile İzmir şehir merkezine 18.3 km, İstanbul’a yaklaşık 486 km, Ankara’ya yaklaşık 595 km, Bursa’dan ise yaklaşık 351 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karşıyaka ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Karşıyaka ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.