İçeriğe geç

Kars Zonguldak Arası Kaç KM

Kars Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Zonguldak arası kaç km? Kars Zonguldak arası kaç saat? Kars Zonguldak yol tarifi? Kars Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Zonguldak Arası Kaç KM

Kars Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1229 km’dir. Kars Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 954 km’dir.

Kars Zonguldak Arası Kaç KM

Kars Zonguldak Arası Kaç Saat

Kars Zonguldak arası kaç saat; Kars Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1229 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 954 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Kars Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1229 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.