İçeriğe geç

Kars Yozgat Arası Kaç KM

Kars Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Yozgat arası kaç km? Kars Yozgat arası kaç saat? Kars Yozgat yol tarifi? Kars Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Yozgat Arası Kaç KM

Kars Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 km’dir. Kars Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 710 km’dir.

Kars Yozgat Arası Kaç KM

Kars Yozgat Arası Kaç Saat

Kars Yozgat arası kaç saat; Kars Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kars Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 710 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Kars Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.