İçeriğe geç

Kars Yalova Arası Kaç KM

Kars Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Yalova arası kaç km? Kars Yalova arası kaç saat? Kars Yalova yol tarifi? Kars Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kars Yalova Arası Kaç KM

Kars Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1410 km’dir. Kars Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1166 km’dir.

Kars Yalova Arası Kaç KM

Kars Yalova Arası Kaç Saat

Kars Yalova arası kaç saat; Kars Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1166 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Kars Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1410 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.