Van Kars Arası Kaç KM

Van Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Kars arası kaç km?Van Kars arası kaç saat? Van Kars yol tarifi? Van Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Van Kars Arası Kaç KM

Van Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 km’dir. Van Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 254 km’dir.

Van Kars Arası Kaç KM

Van Kars Arası Kaç Saat

Van Kars arası kaç saat; Van Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Van Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Van Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 254 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Van Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz