İçeriğe geç

Kars Uşak Arası Kaç KM

Kars Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Uşak arası kaç km? Kars Uşak arası kaç saat? Kars Uşak yol tarifi? Kars Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Kars Uşak Arası Kaç KM

Kars Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1454 km’dir. Kars Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1192 km’dir.

Kars Uşak Arası Kaç KM

Kars Uşak Arası Kaç Saat

Kars Uşak arası kaç saat; Kars Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1454 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1192 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Kars Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1454 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.