İçeriğe geç

Kars Tunceli Arası Kaç KM

Kars Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Tunceli arası kaç km? Kars Tunceli arası kaç saat? Kars Tunceli yol tarifi? Kars Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kars Tunceli Arası Kaç KM

Kars Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 km’dir. Kars Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 346 km’dir.

Kars Tunceli Arası Kaç KM

Kars Tunceli Arası Kaç Saat

Kars Tunceli arası kaç saat; Kars Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kars Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 346 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kars Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.