İçeriğe geç

Trabzon Kars Arası Kaç KM

Trabzon Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Kars arası kaç km? Trabzon Kars arası kaç saat? Trabzon Kars yol tarifi? Trabzon Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Kars Arası Kaç KM

Trabzon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 km’dir. Trabzon Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 279 km’dir.

Trabzon Kars Arası Kaç KM

Trabzon Kars Arası Kaç Saat

Trabzon Kars arası kaç saat; Trabzon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Trabzon Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 279 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.