Kars Tokat Arası Kaç KM

Kars Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Tokat arası kaç km? Kars Tokat arası kaç saat? Kars Tokat yol tarifi? Kars Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kars Tokat Arası Kaç KM

Kars Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 km’dir. Kars Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 549 km’dir.

Kars Tokat Arası Kaç KM

Kars Tokat Arası Kaç Saat

Kars Tokat arası kaç saat; Kars Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kars Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 549 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kars Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.