İçeriğe geç

Tekirdağ Kars Arası Kaç KM

Tekirdağ Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Kars arası kaç km? Tekirdağ Kars arası kaç saat? Tekirdağ Kars yol tarifi? Tekirdağ Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Kars Arası Kaç KM

Tekirdağ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1582 km’dir. Tekirdağ Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1313 km’dir.

Tekirdağ Kars Arası Kaç KM

Tekirdağ Kars Arası Kaç Saat

Tekirdağ Kars arası kaç saat; Tekirdağ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1582 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1313 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Tekirdağ Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1582 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.