İçeriğe geç

Kars Sivas Arası Kaç KM

Kars Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Sivas arası kaç km? Kars Sivas arası kaç saat? Kars Sivas yol tarifi? Kars Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kars Sivas Arası Kaç KM

Kars Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 km’dir. Kars Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 526 km’dir.

Kars Sivas Arası Kaç KM

Kars Sivas Arası Kaç Saat

Kars Sivas arası kaç saat; Kars Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kars Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 526 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kars Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.