Kars Şırnak Arası Kaç KM

Kars Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Şırnak arası kaç km? Kars Şırnak arası kaç saat? Kars Şırnak yol tarifi? Kars Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Şırnak Arası Kaç KM

Kars Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 km’dir. Kars Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 348 km’dir.

Kars Şırnak Arası Kaç KM

Kars Şırnak Arası Kaç Saat

Kars Şırnak arası kaç saat; Kars Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kars Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Kars Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.