İçeriğe geç

Kars Siirt Arası Kaç KM

Kars Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Siirt arası kaç km? Kars Siirt arası kaç saat? Kars Siirt yol tarifi? Kars Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kars Siirt Arası Kaç KM

Kars Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 km’dir. Kars Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 314 km’dir.

Kars Siirt Arası Kaç KM

Kars Siirt Arası Kaç Saat

Kars Siirt arası kaç saat; Kars Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kars Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 314 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kars Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.