İçeriğe geç

Kars Sarıkamış Arası Kaç KM

Kars Sarıkamış arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Sarıkamış şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Sarıkamış arası kaç km? Kars Sarıkamış arası kaç saat? Kars Sarıkamış yol tarifi? Kars Sarıkamış arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Sarıkamış İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ilinin yüzölçümü yaklaşık 9,939km2’dir.Kars ilinin coğrafi konumu ise 40° 36′ 4.8132” Kuzey ve 43° 5′ 50.8344” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Sarıkamış ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Sarıkamışilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,038km2dir.Sarıkamış ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 20′ 0.2436” Kuzey ve 42° 35′ 25.7316” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Kars Sarıkamış Arası Kaç KM

Kars Sarıkamış arası mesafe karayolu ile yaklaşık 62 km’dir.

Kars Sarıkamış Arası Kaç KM

Kars Sarıkamış Arası Kaç Saat

Kars Sarıkamış arası kaç saat; Kars Sarıkamış arası mesafe karayolu ile yaklaşık 62 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kars Sarıkamış arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Kars Sarıkamış Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Sarıkamış arası mesafe karayolu ile yaklaşık 62 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Sarıkamış Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Sarıkamış arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sarıkamış’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sarıkamış’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.