İçeriğe geç

Şanlıurfa Kars Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kars arası kaç km? Şanlıurfa Kars arası kaç saat? Şanlıurfa Kars yol tarifi? Şanlıurfa Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kars Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 km’dir. Şanlıurfa Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 534 km’dir.

Şanlıurfa Kars Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kars Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kars arası kaç saat; Şanlıurfa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Şanlıurfa Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 534 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Şanlıurfa Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 704 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.