İçeriğe geç

Samsun Kars Arası Kaç KM

Samsun Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kars arası kaç km? Samsun Kars arası kaç saat? Samsun Kars yol tarifi? Samsun Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kars Arası Kaç KM

Samsun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Samsun Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 574 km’dir.

Samsun Kars Arası Kaç KM

Samsun Kars Arası Kaç Saat

Samsun Kars arası kaç saat; Samsun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Samsun Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 574 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.