İçeriğe geç

Sakarya Kars Arası Kaç KM

Sakarya Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kars arası kaç km? Sakarya Kars arası kaç saat? Sakarya Kars yol tarifi? Sakarya Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kars Arası Kaç KM

Sakarya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1298 km’dir. Sakarya Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1072 km’dir.

Sakarya Kars Arası Kaç KM

Sakarya Kars Arası Kaç Saat

Sakarya Kars arası kaç saat; Sakarya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1298 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1072 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Sakarya Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1298 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.