İçeriğe geç

Kars Rize Arası Kaç KM

Kars Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Rize arası kaç km? Kars Rize arası kaç saat? Kars Rize yol tarifi? Kars Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kars Rize Arası Kaç KM

Kars Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Kars Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 223 km’dir.

Kars Rize Arası Kaç KM

Kars Rize Arası Kaç Saat

Kars Rize arası kaç saat; Kars Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kars Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kars Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 223 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika    

Kars Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.