İçeriğe geç

Kars Osmaniye Arası Kaç KM

Kars Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Osmaniye arası kaç km? Kars Osmaniye arası kaç saat? Kars Osmaniye yol tarifi? Kars Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kars Osmaniye Arası Kaç KM

Kars Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 km’dir. Kars Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 712 km’dir.

Kars Osmaniye Arası Kaç KM

Kars Osmaniye Arası Kaç Saat

Kars Osmaniye arası kaç saat; Kars Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 712 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika     

Kars Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 959 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.