İçeriğe geç

Ordu Kars Arası Kaç KM

Ordu Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Kars arası kaç km? Ordu Kars arası kaç saat? Ordu Kars yol tarifi? Ordu Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Ordu Kars Arası Kaç KM

Ordu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 km’dir. Ordu Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 442 km’dir.

Ordu Kars Arası Kaç KM

Ordu Kars Arası Kaç Saat

Ordu Kars arası kaç saat; Ordu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 442 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ordu Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 613 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.