İçeriğe geç

Kars Nevşehir Arası Kaç KM

Kars Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Nevşehir arası kaç km? Kars Nevşehir arası kaç saat? Kars Nevşehir yol tarifi? Kars Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kars Nevşehir Arası Kaç KM

Kars Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 km’dir. Kars Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 752 km’dir.

Kars Nevşehir Arası Kaç KM

Kars Nevşehir Arası Kaç Saat

Kars Nevşehir arası kaç saat; Kars Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 752 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika     

Kars Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 911 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.