İçeriğe geç

Kars Muş Arası Kaç KM

Kars Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Muş arası kaç km? Kars Muş arası kaç saat? Kars Muş yol tarifi? Kars Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Kars Muş Arası Kaç KM

Kars Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 km’dir. Kars Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 250 km’dir.

Kars Muş Arası Kaç KM

Kars Muş Arası Kaç Saat

Kars Muş arası kaç saat; Kars Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 250 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika    

Kars Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.