İçeriğe geç

Muğla Kars Arası Kaç KM

Muğla Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Kars arası kaç km? Muğla Kars arası kaç saat? Muğla Kars yol tarifi? Muğla Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Muğla Kars Arası Kaç KM

Muğla Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1638 km’dir. Muğla Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1329 km’dir.

Muğla Kars Arası Kaç KM

Muğla Kars Arası Kaç Saat

Muğla Kars arası kaç saat; Muğla Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 16 dakika

Muğla Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1638 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.