İçeriğe geç

Mersin Kars Arası Kaç KM


Mersin Kars arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mersin ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kars arası kaç km? Mersin Kars arası kaç saat? Mersin Kars yol tarifi? Mersin Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kars Arası Kaç KM

Mersin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 km’dir. Mersin Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 847 km’dir.

Mersin Kars Arası Kaç KM

Mersin Kars Arası Kaç Saat

Mersin Kars arası kaç saat; Mersin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 847 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mersin Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.