İçeriğe geç

Kars Merkez Yol Tarifi

Kars Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kars Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Merkez’e nasıl gidilir? Kars Merkez yol tarifi? Kars Merkez yol haritası? Kars Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Kars Merkez, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kars Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.048 km2’dir. Kars Merkez ilçesinin rakımı ise 1.756  m olarak hesaplanmıştır. Kars Merkez ilçesinin Kuzeyinde Susuz, Arpaçay ve Akyaka, doğusunda Ermenistan, batısında Selim, Güneyinde ise Kağızman ve Digor ilçeleri bulunmaktadır. Kars Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kars Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kars Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 116.712 nüfusa sahiptir.

Kars Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kars Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kars Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kars Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kars Merkez’e Nasıl Gidilir? Kars Merkez Yol Tarifi

Kars Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kars Merkez’e gelebilirsiniz. Kars Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.440 km, Ankara’ya yaklaşık 1.076 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.792 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kars Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kars Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.