İçeriğe geç

Mardin Kars Arası Kaç KM

Mardin Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kars arası kaç km? Mardin Kars arası kaç saat? Mardin Kars yol tarifi? Mardin Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kars Arası Kaç KM

Mardin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 615 km’dir. Mardin Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 420 km’dir.

Mardin Kars Arası Kaç KM

Mardin Kars Arası Kaç Saat

Mardin Kars arası kaç saat; Mardin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 615 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mardin Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 615 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.