İçeriğe geç

Manisa Kars Arası Kaç KM

Manisa Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Kars arası kaç km? Manisa Kars arası kaç saat? Manisa Kars yol tarifi? Manisa Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Manisa Kars Arası Kaç KM

Manisa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 km’dir. Manisa Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1360 km’dir.

Manisa Kars Arası Kaç KM

Manisa Kars Arası Kaç Saat

Manisa Kars arası kaç saat; Manisa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Manisa Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1360 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Manisa Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.