İçeriğe geç

Malatya Kars Arası Kaç KM

Malatya Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kars arası kaç km? Malatya Kars arası kaç saat? Malatya Kars yol tarifi? Malatya Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kars Arası Kaç KM

Malatya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 km’dir. Malatya Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Malatya Kars Arası Kaç KM

Malatya Kars Arası Kaç Saat

Malatya Kars arası kaç saat; Malatya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.