İçeriğe geç

Kars Kütahya Arası Kaç KM

Kars Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kütahya arası kaç km? Kars Kütahya arası kaç saat? Kars Kütahya yol tarifi? Kars Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Kars Kütahya Arası Kaç KM

Kars Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1398 km’dir. Kars Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1125 km’dir.

Kars Kütahya Arası Kaç KM

Kars Kütahya Arası Kaç Saat

Kars Kütahya arası kaç saat; Kars Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1398 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1125 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Kars Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1398 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.