İçeriğe geç

Konya Kars Arası Kaç KM

Konya Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kars arası kaç km? Konya Kars arası kaç saat? Konya Kars yol tarifi? Konya Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Konya Kars Arası Kaç KM

Konya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 km’dir. Konya Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 963 km’dir.

Konya Kars Arası Kaç KM

Konya Kars Arası Kaç Saat

Konya Kars arası kaç saat; Konya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 963 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Konya Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1135 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.