Kocaeli Kars Arası Kaç KM

Kocaeli Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Kars arası kaç km? Kocaeli Kars arası kaç saat? Kocaeli Kars yol tarifi? Kocaeli Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Kars Arası Kaç KM

Kocaeli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1354 km’dir. Kocaeli Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1115 km’dir.

Kocaeli Kars Arası Kaç KM

Kocaeli Kars Arası Kaç Saat

Kocaeli Kars arası kaç saat; Kocaeli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Kocaeli Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Kocaeli Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1115 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Kocaeli Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1354 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.