İçeriğe geç

Kars Kırşehir Arası Kaç KM

Kars Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kırşehir arası kaç km? Kars Kırşehir arası kaç saat? Kars Kırşehir yol tarifi? Kars Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Kırşehir Arası Kaç KM

Kars Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 964 km’dir. Kars Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 781 km’dir.

Kars Kırşehir Arası Kaç KM

Kars Kırşehir Arası Kaç Saat

Kars Kırşehir arası kaç saat; Kars Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 964 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 781 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kars Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 964 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.