İçeriğe geç

Kars Kırklareli Arası Kaç KM

Kars Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kırklareli arası kaç km? Kars Kırklareli arası kaç saat? Kars Kırklareli yol tarifi? Kars Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Kırklareli Arası Kaç KM

Kars Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 km’dir. Kars Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1335 km’dir.

Kars Kırklareli Arası Kaç KM

Kars Kırklareli Arası Kaç Saat

Kars Kırklareli arası kaç saat; Kars Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1335 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Kars Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1648 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 132 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.