İçeriğe geç

Kars Kırıkkale Arası Kaç KM

Kars Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kırıkkale arası kaç km? Kars Kırıkkale arası kaç saat? Kars Kırıkkale yol tarifi? Kars Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars Kırıkkale Arası Kaç KM

Kars Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir. Kars Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 820 km’dir.

Kars Kırıkkale Arası Kaç KM

Kars Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kars Kırıkkale arası kaç saat; Kars Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 820 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kars Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.