İçeriğe geç

Kars Kilis Arası Kaç KM

Kars Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kilis arası kaç km? Kars Kilis arası kaç saat? Kars Kilis yol tarifi? Kars Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kars Kilis Arası Kaç KM

Kars Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. Kars Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 677 km’dir.

Kars Kilis Arası Kaç KM

Kars Kilis Arası Kaç Saat

Kars Kilis arası kaç saat; Kars Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kars Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kars Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 677 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kars Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.