İçeriğe geç

Kayseri Kars Arası Kaç KM

Kayseri Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kars arası kaç km? Kayseri Kars arası kaç saat? Kayseri Kars yol tarifi? Kayseri Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kars Arası Kaç KM

Kayseri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 843 km’dir. Kayseri Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 677 km’dir.

Kayseri Kars Arası Kaç KM

Kayseri Kars Arası Kaç Saat

Kayseri Kars arası kaç saat; Kayseri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 843 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kayseri Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 677 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kayseri Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 843 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.