İçeriğe geç

Kars Kastamonu Arası Kaç KM

Kars Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Kars ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kars Kastamonu arası kaç km? Kars Kastamonu arası kaç saat? Kars Kastamonu yol tarifi? Kars Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kars ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars Kastamonu Arası Kaç KM

Kars Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1012 km’dir. Kars Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 788 km’dir.

Kars Kastamonu Arası Kaç KM

Kars Kastamonu Arası Kaç Saat

Kars Kastamonu arası kaç saat; Kars Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1012 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kars Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 788 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kars Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kars Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1012 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kars Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kars Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.