İçeriğe geç

Isparta Kars Arası Kaç KM

Isparta Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Kars arası kaç km? Isparta Kars arası kaç saat? Isparta Kars yol tarifi? Isparta Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Isparta Kars Arası Kaç KM

Isparta Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 km’dir. Isparta Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1127 km’dir.

Isparta Kars Arası Kaç KM

Isparta Kars Arası Kaç Saat

Isparta Kars arası kaç saat; Isparta Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1127 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Isparta Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1377 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.