İçeriğe geç

Iğdır Kars Arası Kaç KM

Iğdır Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kars arası kaç km? Iğdır Kars arası kaç saat? Iğdır Kars yol tarifi? Iğdır Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kars Arası Kaç KM

Iğdır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 km’dir. Iğdır Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 111 km’dir.

Iğdır Kars Arası Kaç KM

Iğdır Kars Arası Kaç Saat

Iğdır Kars arası kaç saat; Iğdır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 111 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Iğdır Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 136 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.