İçeriğe geç

Hatay Kars Arası Kaç KM

Hatay Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kars arası kaç km? Hatay Kars arası kaç saat? Hatay Kars yol tarifi? Hatay Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kars Arası Kaç KM

Hatay Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 km’dir. Hatay Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 751 km’dir.

Hatay Kars Arası Kaç KM

Hatay Kars Arası Kaç Saat

Hatay Kars arası kaç saat; Hatay Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 751 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Hatay Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1006 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.