İçeriğe geç

Hakkâri Kars Arası Kaç KM

Hakkâri Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Kars arası kaç km? Hakkâri Kars arası kaç saat? Hakkâri Kars yol tarifi? Hakkâri Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Kars Arası Kaç KM

Hakkâri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 km’dir. Hakkâri Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 342 km’dir.

Hakkâri Kars Arası Kaç KM

Hakkâri Kars Arası Kaç Saat

Hakkâri Kars arası kaç saat; Hakkâri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hakkâri Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 342 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Hakkâri Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.