İçeriğe geç

Gümüşhane Kars Arası Kaç KM

Gümüşhane Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Kars arası kaç km? Gümüşhane Kars arası kaç saat? Gümüşhane Kars yol tarifi? Gümüşhane Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Kars Arası Kaç KM

Gümüşhane Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 km’dir. Gümüşhane Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 325 km’dir.

Gümüşhane Kars Arası Kaç KM

Gümüşhane Kars Arası Kaç Saat

Gümüşhane Kars arası kaç saat; Gümüşhane Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Gümüşhane Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 325 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Gümüşhane Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.