İçeriğe geç

Giresun Kars Arası Kaç KM

Giresun Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Kars arası kaç km? Giresun Kars arası kaç saat? Giresun Kars yol tarifi? Giresun Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Giresun Kars Arası Kaç KM

Giresun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 562 km’dir. Giresun Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 399 km’dir.

Giresun Kars Arası Kaç KM

Giresun Kars Arası Kaç Saat

Giresun Kars arası kaç saat; Giresun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 562 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Giresun Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 399 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Giresun Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 562 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.