Eskişehir Kars Arası Kaç KM

Eskişehir Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Kars arası kaç km? Eskişehir Kars arası kaç saat? Eskişehir Kars yol tarifi? Eskişehir Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Kars Arası Kaç KM

Eskişehir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1318 km’dir. Eskişehir Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1073 km’dir.

Eskişehir Kars Arası Kaç KM

Eskişehir Kars Arası Kaç Saat

Eskişehir Kars arası kaç saat; Eskişehir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1318 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1073 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Eskişehir Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1318 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.